RSS лента

Порівняльна характеристика пластикових карток з магнітною стрічкою та смарт-карток

Картка з магнітною стрічкою

Магнітна картка – це пластикова картка, яка відповідає специфікаціям ISO, має на зворотному боці магнітну шуту з інформацією об’ємом близько 100 байт пам’яті, яка прочитується спеціальним зчитуючим пристроєм та місце для підпису. Такі магнітні картки широко використовуються в усьому світі як банківські кредитні та дебетові картки. Смуга може бути виготовлена для різних потужностей магнітного поля, і по цьому параметру розрізняють низько (300 ерст) і висококоерцитивні (до 4000 ерст) магнітні смуги. Для стандартних зчитуючих пристроїв (рідерів) магнітна смуга має ширину 12,7 мм (04 дюйми) і розташовується на відстані 4 мм від краю картки.

Магнітна смуга картки має, як правило, дві доріжки, на які записується інформація. На кожній доріжці можна закодувати символи, кількість яких подано в таблиці.

У фінансовій сфері в основному використовують другу доріжку. На ній постійно зберігається інформація, яка включає номер картки або банківського поточного рахунку, ім’я та прізвище власника, термін закінчення дії картки (ця інформація, як правило, повинна співпадати з інформацією, яка розміщена на лицьовому боці картки). Важливим елементом цієї інформації є персональний ідентифікаційний номер (PIN). Цей номер (код) має бути відомий лише власнику картки. Коли картка вводиться у зчитуючий пристрій банкомата, власник за допомогою спеціальної клавіатури вводить код картки, після чого набраний код порівнюється з PIN-кодом на магнітній смузі, і якщо вони збігаються, відкривається доступ до комунікаційної мережі для передавання команд щодо виконання операції – видачі готівки.

Є два режими роботи з магнітними картками. В режимі on-line пристрій (торговий термінал, електронна каса, банкомат) зчитує інформацію з магнітної картки, яка каналами зв’язку передається в центр авторизації карток. Отримане повідомлення обробляється, а потім в процесинговому центрі з рахунку власника картки або списується сума покупки (дебетові картки), або на суму покупки збільшується борг власника картки (кредитні картки). При цьому, як правило, перевіряється таке: чи не загублена картка, чи не вкрадена, чи достатньо коштів на рахунку власника (для дебетових карток), чи не перевищений ліміт кредиту (для кредитних карток).

В режимі off-line інформація про покупку, зроблену власником картки, нікуди не передається, а зберігається в торговому терміналі або електронній касі. Через певний проміжок часу термінал зв’язується з банком і передає всю інформацію на хост. Для друку чеків використовуються спеціальні пристрої — імпринтери, або POS-термінали.

Картки з магнітною смугою широко використовуються в банківських платіжних системах, транспортних системах та в системах ідентифікації і безпеки.

Магнітний запис є одним з найпоширеніших на сьогоднішній день способів нанесення інформації на пластикові картки, але він не забезпечує необхідного рівня захисту від підробок. А це є критичним моментом в платіжних системах, які використовують магнітні картки. Як стверджують фахівці, смарт-картки – це майбутнє. Останнім часом спостерігається значне збільшення використання як платіжного засобу саме смарт-карток.

Смарт-карти

Смарт-карти прийшли на зміну традиційним магнітним картками, але в порівнянні з ними мають ряд істотних переваг.
1. Виробництво карти здійснюється на професійному поліграфічному обладнанні з дотриманням всіх світових стандартів. Це досить складний дорогий процес і не під силу дрібним компаніям.
2. Процес захисту карти є багатоступеневим. Перший ступінь – вбудований унікальний код, який є індивідуальним для кожної мікросхеми. Навіть якщо карти випускалися корпоративно великою партією, то особистий код висилається окремо кожному користувачеві.
3. Другий ступінь захисту встановлюється при видачі картки користувачеві. У базу даних заноситься кілька секретних PIN-кодів, які відомі тільки власникові карти. У разі втрати смарт-карти (втраті, крадіжці або псування), власник повинен повідомити про це в банк, а банківська система заблокує доступ до будь-яких операцій по цій картці. Спроба застосувати заблоковану картку не принесе ніякого результату.
Для роботи зі смарт – картою не потрібен постійний доступ до центрів авторизації, її можна здійснювати в режимі off-line. Звідси значна економія коштів і часу на доступі до зв’язного встаткування.
Головне і найважливішеперевага смарт-картиполягає в тому, що сфера діяльності, в якій їм можна знайти застосування, дуже різноманітна: охорона здоров’я, транспорт, банківські операції, робота з населенням і т. д.
Банківській системі робота на основі технологіїсмарт-картнабагато вигідніше, ніж втрати від шахрайства і витрати на авторизацію зв’язку. І хоча банку ‘Столичний’ впровадження магнітних карт обійшлося в 12 млн. дол, є підстави припускати, що в Росії сфера використання технології смарт-карт в банківській справі буде розширюватися. Останнім часом намітилася тенденція на зниження вартості самої картки і собівартості проектів щодо їх впровадження, тому популярність смарт-технологій буде тільки рости.

 

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: